Szara kuchnia z drewnianym blatem – inspiracje

Niezależnie od tego, czy Twój styl jest nowoczesny, czy ultranowoczesny, szare i białe zawsze pasują do siebie. Barwy te mogą pokrywać ściany, blaty, podłogi i szafki. Połącz te dwa elementy, aby uzyskać subtelny wyrafinowany wygląd. Te dwie estetyki obejmują również marmurowe wyspy, tworząc odważne oświadczenie w samym środku kuchni. W tych 15 szarych i białych kuchniach sprawdza sie to idealnie. Niektóre celowo tworzą fajny styl industrialny, a inne prezentują się w ciepły i przyjazny sposób. Sprzęt, tekstylia i oświetlenie dopełniają ten styl perfekcyjnie.

http://cdn.home-designing.com/wp-content/uploads/2017/01/Grey-and-Marble-Kitchen-Light-Maple-Floors.jpg

1 | Wizualizator: Ihor Bednarchyk

Jasnoszare szafki bez sprzętu zapewniają jednolity wygląd. Niski panel tylny dał właścicielowi domu miejsce na akcesoria, pozostawiając więcej miejsca do pracy na blacie. Naturalne oświetlenie w połączeniu z jasnymi podłogami z drewna sosnowego sprawia, że ​​całość jest lekka i przestronna. Proste stołki kuchenne z trzema nogami, oświetlenie w puszkach i faliste lampy wiszące w kształcie kuli uzupełniają estetykę.

2 | Wizualizator: Stanislav Borozdinskiy

Ta kuchnia wtapia się w część dzienną i oferuje dużo miejsca do siedzenia w obu pokojach z segmentowym, dużym, szarym stołem jadalnym dla ośmiu osób. Ta biała nowoczesna kuchnia mądrze wykorzystuje przestrzeń. Białe szafki zawierają kuchenkę mikrofalową i piekarnik. Niezwykłe podświetlenie w kształcie koła dodaje miłego akcentu.

3 | Projektant: The Phil Nichols Company

Ten dom w Arizonie ma zewnętrzną stronę, która pasuje do otaczającej go pustyni. Wewnątrz jednak prezentuje nowoczesne wyrafinowanie. Minimalistyczny wygląd łączy w sobie szare szafki i wyspę z chromowaną podstawą. Szafki w kolorze złamanej bieli zapewniają dużo miejsca do przechowywania i wydają się ukrywać lodówkę po prawej stronie. Bar w ciepłym sosnowym wykończeniu ogrzewa pomieszczenie.

4 | Wizualizator: Dmitriy Tereshchuk

Ta kreacja bloków kolorów łączy odcienie i tekstury. Taupe, biały i szary kolor szafek i niesamowita zabudowa otaczająca urządzenia mają teksturowany wygląd. Nawet ściana dołączyła do estetyki, z ciemnoszarą farbą i szarym zegarem kuchennym z pierścieniami.

5 | Projektant: Brayer

Jasnoszare, matowe szafki kuchenne zostały połączone z szafkami do przechowywania, które otwierają się, ukazując czarne półki, nadające im inny wygląd, gdy drzwi są otwarte. Przesuwne szklane drzwi zapewniają naturalne światło i stoją naprzeciw szaro-kremowej ściany z cegły. Całość dopełnia marmurowy backsplash i dębowa podłoga.

6 | Architekt: Ilkin Gurbanov

Te niebiesko-szare szafki kuchenne i biały zlewozmywak zapewniają prostotę i ciepło. Na górze znajdują się frontowe szafki okienne, które mogą służyć do ekspozycji porcelany. Uchwyt narzędziowy na białej płytce backsplash zapewnia funkcjonalność. Szara płytka poniżej podkreśla kolor niebieski w szafkach.

7 | Projektant: Hoang Long

Ten wygląd różni się od innych eklektyczną mieszanką tekstyliów i stylów. Jasnoszara kuchnia wyposażona jest w lodówkę ze stali nierdzewnej i zmywarkę. Dom dobrze wykorzystuje połączoną przestrzeń, a drobne elementy, takie jak złote metalowe krzesła i dywan w paski na szarych podłogach, nadają pomieszczeniu charakteru.

8 | Projektant: MHK Architecture and Planning

Biała, śnieżnobiała kuchnia ma szarą podłogę i wykorzystuje stal nierdzewną dla sprzętu, urządzeń i kryształowego oświetlenia wiszącego.

9 | Projektant: Bedrock Quartz

Ten projekt wykorzystuje głównie stal nierdzewną i akcenty z białymi szafkami i płytkami tylnymi. Pod barem znajdują się okrągłe siedziska nowoczesnych stołków. Na półkach dodano akcenty pomarańczy, aby ocieplić wygląd.

10 | Projektant: Hazel and Brown Design Company

Ta oszałamiająca biało-szara kuchnia ma białe szafki, szare granitowe blaty i prostą wiszącą oprawę oświetleniową z cyny, pasującą do sprzętu i urządzeń

11 | Projektant: Newick Architects

Jasnoszare szafki kuchenne zapewniają dużo miejsca do przechowywania. Biała wyspa znajduje się na szczycie podstawy z drewna klonowego i mieści płytę kuchenną. Tło o wysokim połysku zachowuje szary wygląd, podobnie jak cętkowana płytka.

12 | Wizualizator: Armine Avetisyan

Ta chłodna szara kuchnia wykorzystuje kolor w podłodze z płytek, ścianie z desek drewnianych i szafkach blokowych. W odcieniach szarości utrzymano białawe szafki z fakturą. Niezwykłe oświetlenie wiszące i żółte krzesła dodają efektu pomieszczeniu. Całości dopełniają osłony okienne w kolorze białym i szarym.

13 | Wizualizator: Armando Ferriani

Okna sięgające od podłogi do sufitu wpuszczają światło i dają widok na naturę. Szaro-białe szafki w stylu szatni po prawej służą jako duża spiżarnia. Szare blaty i półki wyspowe zapewniają miejsce do ekspozycji akcesoriów, książek lub naczyń. Duża lampa wisząca z czarną kopułą, znajdująca się nad wyspą, zapewnia oświetlenie i wspaniały wygląd.

14 | Wizualizator: Lugerin Igor

Szare płytki blokowe rozciągają się od podłogi do wyspy w tej kuchni. Biała ściana z czarnym backsplashem i blatem służy jako tło dla tej biało-szarej kuchni. Proste stołki z jasnego drewna zapewniają miejsce do siedzenia.

15 | Fotograf: Joakim Johansson

Te jasnoszare szafki zwieńczone zostały blatami ze stali nierdzewnej i drewna. Sękata sosnowa podłoga łagodzi tę estetykę.

Polecane