Spodnie narciarskie męskie – czego możesz oczekiwać?

spodnie-narciarskie-meskie

Spodnie narciarskie męskie przede wszystkim muszą być funkcjonalne. Na stoku panują trudne warunki, na które trzeba się przygotować. Spodnie narciarskie powinny cię chronić przed zimnem, wiatrem i wilgocią. 

Męskie spodnie narciarskie – kluczowe parametry

Spodnie narciarskie męskie, damskie, jak i dziecięce trzeba wybierać przede wszystkim z uwzględnieniem poziomu ochrony przed zimnem i wilgocią, jaki one gwarantują. Kluczowy jest tutaj przede wszystkim materiał, z którego wykonane jest ubranie. 

Zacząć warto od jego wodoodporności, która powinna kształtować się na poziomie 10 000 – 20  000 mm. Tego typu wyniki gwarantują przede wszystkim nowoczesne membrany, które wykorzystuje się w narciarskich spodniach męskich i nie tylko. Dostawaniu się wilgoci do wnętrza zapobiega także specjalny impregnat. Warto przyjrzeć się również szczelności szwów (najlepiej, aby były one płaskie lub klejone). 

Drugą nie mniej ważną kwestią jest termoizolacja. Tutaj z reguły wykorzystuje się specjalną ocieplinę. Jej ogromnym plusem jest to, że zapewnia ona ciepło, natomiast nie dokłada dodatkowych kilogramów. Jest wyjątkowo lekka, dzięki czemu nie stanowi dla narciarza dodatkowego obciążenia. Dodatkowym plusem w spodniach narciarskich może być specjalna warstwa ociepliny na kolanach, które są szczególnie narażone na wychłodzenie. 

Trzeba jednocześnie zaznaczyć, że materiał, z którego wykonane są ubrania na narty powinien cechować się bardzo dobrą oddychalnością i przepuszczalnością powietrza. Chodzi przede wszystkim o zdolność do szybkiego odprowadzania na zewnątrz wilgoci, która pojawia się przy intensywnym wysiłku fizycznym.  Ubrania narciarskie powinny chronić zarówno przed wychłodzeniem, jak i przegrzaniem organizmu. Idealną warstwą przy ciele będzie bielizna termoaktywna, natomiast spodnie także muszą mieć zdolność odprowadzania wilgoci na zewnątrz. 

Co liczy się przy wyborze spodni narciarskich dla mężczyzny?

Powyższe parametry męskich spodni narciarskich to bardzo ważny element oceny konkretnego modelu. Kluczowa w tym wszystkim jest jednak przede wszystkim wygoda. Spodnie mogą mieć najlepsze parametry, natomiast jeśli będą niewygodne, to pobyt na stoku może mieć niewiele wspólnego z dobrą zabawą. Dlatego zawsze trzeba brać pod uwagę król spodni i to, czy zapewniają one wykonywanie szybkich i swobodnych ruchów. Płaskie lub klejone szwy chronią przed ewentualnymi otarciami. Rozszerzane lub rozpinane u dołu nogawki ułatwiają dopasowanie do butów. Na tego typu aspekty także warto zwracać uwagę, ponieważ będą one wpływały na komfort noszenia spodni narciarskich. 

Polecane