Nowoczesne oświetlenie w pokoju dziecka

Aranżacja pokoju malucha jest zwykle bardzo ważnym wydarzeniem w życiu przyszłych rodziców. Stanowi również istotną kwestię, ze względu na rozwój dziecka. Pomieszczenie, w którym przebywa powinno być więc przyjazne, ciepłe i pobudzające wyobraźnię. Przytulne barwy, zestawione z bezpiecznymi meblami tworzą wiele, jednak to właśnie oświetlenie sprawia, iż pokój nabiera właściwego klimatu. 

Na jakie lampy dziecięce warto stawiać?

Obmyślając projekt oświetlenia warto wziąć pod uwagę istotne jego elementy takie, jak rodzaj światła, kąt jego padania, a także sposób montażu wybranego rozwiązania. Obecne na rynku lampy dla dzieci są szeroką gamą koncepcji, w których można wybierać niemalże bez ograniczeń. Przy niewielkich pomieszczeniach wystarczy lampa sufitowa, o ciepłej jasnej barwie. Jej wygląd zewnętrzny nie pozostaje obojętny, bowiem dzieci zwracają uwagę na najdrobniejsze szczegóły w swoim otoczeniu. 

Dobrym pomysłem są więc lampy:

  • o kloszach wykonanych z miękkich tkanin, pozwalających na efektowne rozproszenie światła;
  • sufitowe wykonane z plastiku bądź tworzywa sztucznego, zapewniające bezpieczeństwo nawet podczas gry w piłkę;
  • z papierowymi kloszami, dającymi przytłumione światło ułatwiające zasypianie.

Kreatywne lampy sufitowe dedykowane dzieciom

Praktyczne i efektowne rozwiązania są kluczem do zadowolenia rodziców, jak i ich pociech. Nowoczesne modele lamp sufitowych pozwalają na swobodną regulację kątów nachylenia reflektorów, dostarczając przy tym wielu wrażeń wizualnych. Ciekawe puzzle na suficie, postacie ulubionych bajkowych bohaterów czy urokliwe motylki bądź samoloty – wszystko to, w wielu barwach pobudza wyobraźnię i tworzy wyjątkowy klimat pokoju. Jeśli pomieszczenie jest duże, wówczas lepszym pomysłem jest montaż dodatkowych kinkietów bądź lampka biurkowa, postawiona na dowolnej półce. Rozproszone światło z kilku miejsc dokładnie oświetli wybrane przestrzenie, zapewniając dobrą widoczność wtedy, gdy jest ona potrzebna.Nowoczesne trendy sprawiają, iż wielu rodziców rezygnuje z lamp sufitowych na rzecz oświetlenia bocznego. Jest to również rozwiązanie, które warto przemyśleć podczas tworzenia projektu. Warto posiłkować się konkretnymi propozycjami, dostępnymi w Internecie, jak np. Elampki.pl, gdzie dostępne są lapy dziecięce w bardzo oryginalnych i kreatywnych formach. Czasem bowiem pomysł przychodzi podczas przeglądania produktów, które chciałoby się zamieścić we własnym domu.

Polecane