Małe łazienki – urządzanie

Renowacja małej łazienki wiąże się z dodatkowymi korzyściami – mniejsza przestrzeń oznacza niższy koszt materiałów. Ale jeśli chodzi o osprzęt, znalezienie odpowiedniego rozmiaru i typu może być kluczowe, aby wszystko działało w małej przestrzeni.

https://secure.img1-fg.wfcdn.com/im/09446041/compr-r85/1029/10299374/default_name.jpg

Wieszaki na ręczniki

Większość wieszaków na ręczniki zaczyna się od 23 cali szerokości i może wynosić więcej, jednak małe łazienki zwykle lepiej funkcjonują z krótszym drążkiem. Poszukaj wieszaków na ręczniki o szerokości od 7 do 17 cali, które mogą pomieścić około jednego ręcznika kąpielowego średniej wielkości. Jeśli przestrzeń na ścianie jest ograniczona, zmaksymalizuj wieszak na ręczniki, umieszczając ręcznik na ręczniku zamiast instalować osobny drążek. Podwójne wieszaki na ręczniki lub drążki wychylne są dobrym rozwiązaniem, jeśli masz niewielką powierzchnię do dyspozycji, a musisz powiesić więcej niż jeden ręcznik.

Krany

Zastąp obszerny trzyczęściowy zestaw baterii opływową baterią jednouchwytową. Oferuje więcej miejsca na blat i umywalkę i jest dostępna w różnych stylach, dzięki czemu możesz dostosować ją do swojej łazienki. To samo dotyczy baterii prysznicowych i wannowych, które zapewniają największą przestrzeń użytkową, gdy armatura jest prosta i minimalistyczna. Jeśli jednak masz tylko małą łazienkę, ręczna słuchawka prysznicowa zapewnia największą wszechstronność w każdym przypadku. Aby zainstalować baterię z jednym uchwytem w zlewie z trzema otworami, może być konieczne użycie nakładek maskujących, aby ukryć nadmiar otworów.

Oświetlenie

Ograniczona przestrzeń nie musi oznaczać słabych opraw oświetleniowych. Stwórz klimat w swojej łazience dzięki odpowiedniej wielkości lamp i rozmieszczeniu oświetlenia w zależności od tego, ile masz miejsca. Jeśli obok toaletki jest więcej miejsca na ścianie, umieść dwa drobne kinkiety po obu stronach, aby uzyskać pochlebną formę oświetlenia. Jeśli miejsce na ścianie jest ogólnie ciasne, zamontuj jedną lampę z regulowanym ramieniem nad toaletką lub zawieś mini lampkę na suficie.

Wskazówka! Zmierz dwa razy, zamów raz! Przed złożeniem zamówienia zawsze zmierz przestrzeń i wszelkie istniejące urządzenia, które planujesz wymienić.

Lustro

Szafki na kosmetyki są najlepszym rozwiązaniem dla małej przestrzeni w łazience. Jako lustro i szafka, apteczka oferuje to, co najlepsze z obu światów. Wybierz standardową apteczkę z lustrem lub stwórz bardziej niestandardowy wygląd dzięki szafce z lustrem w ramie.

Umywalki

Umywalki naścienne i umywalki na cokole to najbardziej kompaktowe opcje dla bardzo małej łazienki. Poszukaj bardziej prostokątnego kształtu, aby zminimalizować ślad zlewu w łazience, lub po prostu wyszukaj zestawy zlewozmywaków, które mają mniej niż 22 cale, aby pasowały do ​​Twojej przestrzeni.

Toaletka

Aby uzyskać najbardziej kompaktowe rozwiązanie, trzymaj się jednej toaletki. Różnorodne toaletki są dostępne w bardzo małych wariantach o szerokości mniejszej niż 20 cali. Jeśli potrzebujesz toaletki, która nie jest tak głęboka, poszukaj bardziej prostokątnego kształtu o większej szerokości. Najmniejsze podwójne toaletki zwykle zaczynają się od 31 cali. Oprócz opcji podwójnych i pojedynczych dostępne są również modele narożne, które pasują do niestandardowej przestrzeni.

Opcje przechowywania

Małe łazienki często wymagają odrobiny kreatywności, jeśli chodzi o przechowywanie. Aby uzyskać bardziej praktyczną przestrzeń, należy rozważyć kilka opcji przechowywania.

  • Nad toaletą
  • Szafka na kosmetyki
  • Słupki
  • Akcesoria naścienne

Polecane