Jaką sukienkę wybrać na wesele?

Sezon weselny już się rozpoczął i ma się doskonale. Pewnie wielu z nas dostaje w tym czasie zaproszenia na śluby i przyjęcia weselne. Jest to oczywiście doskonała okazja do sprawienia sobie nowej sukienki. Co wybrać? Na co zwrócić uwagę? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat.

Sukienki na wesele

Jeśli chodzi o sukienki na wesele, wybór może być naprawdę trudny. W sklepach mamy mnóstwo modeli, materiałów, wzorów, kolorów. Nic więc w tym dziwnego, że nie zawsze wiemy, co kupić. Warto zwrócić uwagę na pewne kwestie.

Materiał

Śluby często odbywają się w salach klimatyzowanych, szczególnie latem, gdy temperatury są wysokie. Jednak nie zawsze klimatyzacja sobie radzi – często otwierane są drzwi, jest dużo ludzi, bywa więc naprawdę duszno i gorąco. Dlatego warto przyjrzeć się temu, z jakiego materiału jest nasza sukienka, by latem na weselu było nam jak najbardziej przewiewnie i byśmy mogli cieszyć się z tego dnia w pełni.

Wielorazowość

Kupowanie sukienki, której nie będziemy mogli założyć nigdzie poza weselem, raczej nie jest dobrym pomysłem. Warto wybrać taki wzór, który nie będzie później musiał leżeć latami na dnie szafy. Dzięki temu sukienka ta nie będzie na jeden raz, a będziemy mogli ją nosić także do pracy, szkoły czy po prostu na co dzień.

Kolorystyka

Na temat kolorystyki strojów weselnych jest bardzo dużo dyskusji. Przyjmuje się, że nie wypada przychodzić w bieli i ten kolor zarezerwowany jest wyłącznie dla panny młodej. Bardzo długo niemile widzianym kolorem była też czerń – jednak to się zmienia i coraz więcej osób kojarzy są już z elegancją, a nie pogrzebami. Kontrowersyjna bywa też czerwień, która może przyćmić kreację panny młodej swoją wyrazistością. Jednak najważniejsze jest to, żeby wybrać kolor, w którym będziemy czuć się dobrze. Jeśli mamy wątpliwości, warto zapytać pannę młodą, co sądzi na ten temat.

Jaką sukienkę wybrać?

Klasycznym wyborem, który nigdy nie wychodzi z mody, jest suknia w jednym kolorze, maxi. Jest ona zazwyczaj prosta, można więc do niej dodać jakieś wyraziste dodatki – biżuterię czy buty. To sukienka, którą można łatwo wystylizować.

Świetnie sprawdzą się też sukienki w kwiaty. Będzie to główny element stylizacji, dodatki mogą być delikatne i minimalistyczne.

Doskonale sprawdzą się też plisy czy tiul, które sprawią, że nawet prosta sukienka będzie wyglądała naprawdę efektownie.

Bardzo elegancki i dobrze prezentujący się jest także welur. Przykładowo długa welurowa sukienka w kolorze butelkowej zieleni może naprawdę olśniewać.

Polecane