Jak żyć w wielkim mieście?

Życie w wielkim mieście wcale nie musi być okupione ciągłym staniem w korkach, wdychaniem smogu i słuchaniem hałasu. Wszystko zależy od dzielnicy, którą postanowimy wybrać za swoje miejsce do życia.

Popularne dzielnice w Polsce. Czego szukają Polacy?

Każdego roku do miast przybywają tysiące nowych mieszkańców. Wszyscy oni są potencjalnymi nabywcami albo najemcami nieruchomości. Dzięki temu rynek się umacnia, a także powstają coraz ciekawsze inwestycje. Kraków i Warszawa to największe ośrodki akademickie w kraju. To właśnie tam kierują się młodzi ludzie, aby zdobyć wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Często też ludzie po prostu przenoszą się ze względu na lepsze warunki zatrudnienia. Sprawdźmy, które dzielnice są najbardziej atrakcyjne pod kątem zakupu mieszkania. Warszawa – jak podają dane, Mokotów jest najczęstszym wyborem dla osób, które szukają mieszkania w stolicy. Bliskość do centrum i wysoko rozwinięta infrastruktura sprawiają, że Mokotów jest idealnym miejscem na zakup mieszkania. Jeżeli chodzi o budowę domu, już nie Mokotów, a Wawer. Duża ilość przestrzeni zielonych i atrakcyjna lokalizacja to bardzo pożądane atrybuty dla osób chcących posiadać dom.

Jakie dzielnice są najbardziej atrakcyjne w Krakowie?

Statystyki nie pozostawiają złudzeń. Podgórze jest najbardziej pożądaną lokalizacją w stolicy Małopolski. O szczególnym klimacie i uroku tej dzielnicy może przekonać się każdy, kto odwiedził Kraków. Podgórze różni się od reszty miasta. Jest osadzone na pagórkowatym terenie w pobliżu parków i terenów zielonych. Stare kamienice i bezpośrednie położenie nad Wisłą nadają bardzo specyficzny klimat miejscu, a Rynek Podgórski jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej niedocenianych miejsc w Krakowie. Pomimo ewidentnych walorów Podgórza, rzadko spotkamy tam grupy turystów, co może dawać nadzieje, że w najbliższych latach nastąpi rewolucja. Ceny mieszkań mogą poszybować w górę, podobnie jak miało to miejsce w przypadku Kazimierza czy warszawskiej Pragi.

Alternatywa dla pragnących spokoju – Kliny Kraków

Zakup mieszkania w najbardziej atrakcyjnych i pożądanych dzielnicach wiąże się z proporcjonalnie większymi kosztami. Dzielnice oddalone od bezpośredniego centrum miasta, takie jak np. Kliny Kraków, mają szereg zalet, których trudno nie docenić. Kliny Kraków pozwalają niemal całkowicie odciąć się od turystycznego gwaru, który wypełnia ulice położone blisko centrum. Bezpośrednie sąsiedztwo z terenami leśnymi i górzystymi zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu, co dla osób aktywnych i miłośników zwierząt jest szczególnie istotne. Kliny Kraków leżą pomiędzy Skotnikami i Borkiem Fałęckim. Są to dzielnice, które dają łatwy dostęp do bardzo intensywnie rozwijającego się zachodniego obszaru Krakowa, którym jest Ruczaj. Parki technologiczne, bazy uniwersyteckie i parki biznesowe dają pełen wachlarz możliwości rozwoju. Ponadto dobra komunikacja z resztą miasta daje pełną swobodę w cieszeniu się miejskim życiem.

Polecane