Figura gruszki – jak się ubierać?

Kształt gruszki charakteryzuje się dużymi biodrami, które są szersze niż biust i ramiona. Inne cechy tego kształtu ciała to wyraźna talia i proporcjonalnie smukłe ramiona.

Przeczytaj, jeśli martwisz się o:

 • Szerokie biodra
 • Wąskie ramiona
 • Mały biust

Charakterystyka gruszki

 • Ramiona są węższe niż biodra i mogą być nachylone
 • Mała górna połowa ciała oraz mały biust
 • Wyraźna talia dzięki większym biodrom
 • Pełne biodra i / lub uda
 • Nogi są prawdopodobnie pełne lub muskularne
 • Przyrost masy ciała jest zwykle widoczny w okolicach bioder, ud i dolnej części brzucha

‍Inne tendencje kształtowania się sylwetki

Trudno jest przypisać swoje ciało tylko do jednego z podstawowych kształtów ciała. Bądź otwarta na możliwy drugorzędny kształt ciała:

 • Przechylasz się w stronę kształtu klepsydry, jeśli twoja górna połowa wygląda na cięższą z powodu dużego biustu.
 • Przechylasz się w stronę kształtu jabłka, jeśli przyrost masy ciała pojawia się zazwyczaj jako pierwszy w okolicy biustu i brzucha.
 • Przechylasz się w stronę kształtu prostokąta, jeśli twoja talia jest nieco szersza i niezbyt wyraźna.
 • Przechylasz się w kierunku odwróconego trójkąta, jeśli twoje ramiona są szersze niż biodra.

Jak ubrać figurę gruszki?

Kształt ciała gruszki jest cięższy na spodzie, co powoduje nierównowagę z górną połową ciała. Kluczem do ubierania tego kształtu ciała jest odwrócenie uwagi od szerszych bioder, przyciągnięcie ich w kierunku górnej części ciała i zdefiniowanej talii.

Chcesz stworzyć iluzję objętości w górnej części ciała, jednocześnie podkreślając talię i zmniejszając dolną część ciała, aby stworzyć zrównoważoną sylwetkę.

Podkreśl górną część ciała

Wizualne dodanie większej wagi w okolicy ramion i biustu zmniejsza podkreślenie bioder i ud oraz równoważy sylwetkę.

 • Skoncentruj się na strukturalnych ramionach, aby wizualnie poszerzyć linię ramion
 • Zainwestuj w dobry biustonosz push-up, aby unieść klatkę piersiową
 • Noś jasne kolory na górnej części ciała
 • Strategicznie wykorzystuj przyciągające wzrok nadruki, tekstury i szczegóły, aby wzbudzić zainteresowanie na górze
 • Noś dopasowaną odzież, aby podkreślić talię
 • Warstwy na górnej połowie zapewniają wizualne zainteresowanie i przyciągają wzrok do góry
 • Trzymaj się z dala od pudełkowatych topów, które zakrywają talię
 • Zmniejsz dolną część ciała‍
 • Zmniejsz nacisk na biodra i uda, aby zrównoważyć je z górną częścią ciała.
 • Noś ciemniejsze kolory na dolnej części ciała
 • Unikaj obcisłych majtek, które podkreślają szerokie biodra
 • Unikaj zdobionych spodni, które zwracają uwagę na dolną część ciała
 • Utrzymuj porządek i czystość dolnej części ciała
 • Unikaj detali, wzorów, kieszeni w okolicy ud i bioder oraz pasków na biodrach

Dekolty

Aby optycznie poszerzyć okolice ramion i biustu w kształcie gruszki, dekolt powinien być szeroki i krótki. Wąskie i długie dekolty działają odwrotnie: rozciągają się pionowo i wyszczuplają górną część ciała.

Wybierz niższe, szersze dekolty, takie jak kwadratowe, łódkowe i Sabrina. Dekolt z odsłoniętymi ramionami dodaje kilka centymetrów górnej części ciała.

Innym doskonałym sposobem na skierowanie oka w górę i dodanie objętości w okolicy ramion i biustu jest dodanie ozdób.

Na przykład kołnierz typu kaptur powiększa dekolt. Duże kołnierze, koronkowe wykończenia i falbany dodają objętości górnej części ciała, równoważąc ją w ten sposób z szerszymi biodrami.

Rękawy

Odpowiedni styl rękawa dla ciała w kształcie gruszki różni się w zależności od długości rękawa. Jeśli rękaw jest krótki, wybierz szerokie, zdobione modele, które dodadzą objętości górnej części ciała. Dobre opcje to rękawy typu flutter, bell i batwing.

Jednak w przypadku długich rękawów sytuacja jest odwrotna: chcesz ograniczyć objętość wokół bioder do minimum. W takim przypadku najlepiej jest pozwolić, aby rękaw zwężał się, jednocześnie zwiększając objętość w obszarze ramion. Można to osiągnąć między innymi za pomocą poduszek na ramiona, bufiastych rękawów i czapek.

Koszule, t-shirty i inne topy

Wybierając topy, wybieraj style, które pomogą zrównoważyć dolną część ciała, podkreślając jednocześnie talię zdefiniowaną w kształcie gruszki.

‍Dopasowane i ściągnięte topy podkreślają talię.

‍Jasne kolory, odważne wzory, detale i ozdoby wokół biustu i ramion zwrócą uwagę na górną część ciała i odciągną z dala od szerszych bioder. Poziome paski są również dobrą strategią, aby górna część ciała wydawała się szersza.

‍Topy nie powinny wychodzić poza biodra, ponieważ sprawiłoby to, że biodra wydawałyby się jeszcze szersze. Wybierz przycięte topy, które kończą się w talii lub topy, które kończą się na wysokości bioder. Wsuwanie koszuli do spodni pomaga podkreślić krągłe kształty ciała.

‍Unikaj szczegółów, ozdób i kieszeni wokół bioder, które mogłyby zwrócić uwagę na ten obszar. Unikaj też marszczeń i fasonów, które dodałyby objętości biodrom.

Kurtki

Podobnie jak koszule, kurtki dla ciała w kształcie gruszki powinny zwiększać objętość biustu i ramion, jednocześnie całkowicie omijając okolice bioder lub ślizgając się po nich. Krótka kurtka doda struktury i objętości w obszarze ramion i biustu, jednocześnie eksponując smukłą talię. Sięgając do połowy uda, długa kurtka wydłuża ciało, sprawiając, że wydaje się ono długie i smukłe, jednocześnie zakrywając szerszy obszar bioder.

Niewłaściwa kurtka dla tego kształtu ciała to taka, która kończy się tuż przy biodrze, podkreślając ten obszar.

Zdobienia wspaniale przyciągają wzrok do góry. Dobrze sprawdzają się kieszenie lub detale na biuście i wokół dekoltu (np. kołnierze). Unikaj szczegółów – takich jak kieszenie – w okolicy bioder i utrzymuj ten obszar w czystości i porządku.

Dłuższe kurtki w ciemniejszych kolorach pomogą wyszczuplić sylwetkę. Krótkie kurtki mogą mieć jaśniejsze kolory, ponieważ zwracają uwagę w górę.

Płaszcze

Aby zmniejszyć dolną część ciała w kształcie gruszki, płaszcz musi sięgać na odpowiednią długość. Płaszcze, które są zbyt krótkie, podkreślają szeroki obszar bioder, a te, które są zbyt długie, przytłaczają ramę ciała. Najlepsza długość to tuż pod biodrami i do połowy uda.

‍Wybierz ciemne kolory, aby nadać sylwetce gładszy wygląd i zwróć uwagę na detale podkreślające ramiona i biust – takie jak duże klapy, szerokie kołnierze, dwurzędowe projekty i paski w okolicy talii.

Płaszcze w stylu księżniczki i z wysokim stanem w linii A są świetne; ładnie prezentują się również dopasowane płaszcze w talii i wangardy. Trencze świetnie sprawdzają się przy sylwetce w kształcie gruszki. Pasek tworzy proporcje między ramionami i biodrami, sprawiając, że wyglądają na mniej pełne.

‍Unikaj prostego kroju i pudełkowatych płaszczy, ponieważ sprawią, że będziesz wyglądać na ciężką i bezkształtną.

Spodnie

Odpowiednie spodnie dla sylwetki w kształcie gruszki zminimalizują dolną część ciała i zmniejszą podkreślenie bioder.

‍Najlepsze są gładkie, z płaskim frontem, z cholewką lub platerowane, z pełną linią nogi lub do kostek. Wybierz luźne kroje, które opadają prosto w dół z najszerszej części biodra.

Spodnie powinny być ze średnim lub wysokim stanem, aby przylegały do ​​określonej talii. Spodnie z niskim stanem, które sięgają tuż poniżej talii, dodatkowo podkreślałyby biodra.

Wybierz ciemniejsze kolory, czyste linie i proste szwy, aby nie zwracać uwagi na dolną część ciała.

‍Unikaj szczegółów, takich jak ozdoby – bez szlufek, fałd, plis, dużych kieszeni, wzorów lub podwinięć. Unikaj też obcisłych spodni i fasonów zwężających się u dołu. Podkreślą twoje szersze biodra.

Dżinsy

Podobnie jak inne spodnie, dżinsy powinny być skierowane w dół z szerszych boder. Dżinsy powinny być proste, typu bootcut lub rozszerzane. Najlepiej sprawdzają się luźne kroje. Wybierz ciemny dżins, aby nie zwracać uwagi na dolną część ciała.

Unikaj obcisłych spodni przylegających do bioder i ud, które mogłyby zwrócić uwagę na ten obszar. Trzymaj się z dala od dużych bocznych i tylnych kieszeni, jak również od postrzępionego denimu, podwinięć i innych ozdób na dżinsach. Przyciągną one uwagę dolnej części ciała i sprawią, że górna połowa będzie wyglądać na jeszcze mniejszą.

Spódnice

Spódnice to doskonały sposób na zakrycie szerokich bioder i dołu figury w kształcie gruszki, lub lekko marszczonych spódnic, które przylegają do ciała bez dodawania objętości. Spódnice o szerszym kroju na dole skutecznie wyważają biodra – na przykład spódnice o linii A lub spódnice skośne.

Odpowiednia długość spódnicy dla kształtu gruszki to długość do kolan lub między kolano a do połowy łydki. Ta długość pomaga wizualnie rozciągnąć ciało. Spódnice powinny być ze średnim lub wysokim stanem.

Unikaj zbyt pełnych spódnic i spódnic z ciężkimi poziomymi detalami, które wyolbrzymiają sylwetkę, takimi jak plisowane linie. I upewnij się, że wybierasz spódnice, które są pozbawione szczegółów i ozdób.

Sukienki

Sukienki powinny zwracać uwagę na talię, jednocześnie zakrywając dolną część ciała. Wbrew intuicji, sukienki, których kształt jest szerszy u dołu, skuteczniej wyważają biodra. Dzieje się tak, ponieważ obcisłe sukienki podkreślają obszar bioder, podczas gdy luźniejsze dopasowują się do niego. Świetny wybór to sukienki o linii A lub linii X. Ten ostatni zrównoważy także górną część ciała i dlatego jest doskonały dla ciała w kształcie gruszki.

Unikaj sukienek z grubych materiałów, a także sukienek z obniżoną talią. Każda sukienka o prostym kroju sprawi, że będziesz wyglądać na cięższą, ponieważ ukrywa talię.

Szorty

Spodenki dla sylwetki w kształcie gruszki powinny ładnie przylegać do szerszej części bioder, nie dodając jej objętości.

Chociaż pierwszym odruchem może być zakrycie bioder i nóg, praca z twoimi krzywiznami jest w rzeczywistości znacznie bardziej korzystna. Idealne style szortów dla kształtu gruszki są proste i dopasowane, a modele z wysokim stanem to Twoi najlepsi przyjaciele, ponieważ mają również mniejszą talię. Powinny kończyć się szerszą nogą, aby wygodnie ukryć szersze biodra.

Spodenki sięgające do kolan lub sięgające poza najgrubszą część ud pomagają wydłużyć nogi. Wybierz ciemniejszy kolor, aby odwrócić uwagę od dolnej części ciała.

Unikaj jasnych kolorów, detali i ozdób – takich jak kieszenie, plisy i wzory, ponieważ mogą one sprawić, że biodra i nogi będą wyglądać na szersze. Zrezygnuj również z paska, chyba że jest na szortach z wysokim stanem. I wreszcie, trzymaj się z dala od super-chudych szortów, które są obcisłe wokół bioder i ud, a tym samym je podkreślają.

Kombinezony i kostiumy

Kombinezony dla sylwetki w kształcie gruszki powinny równoważyć sylwetkę, dodając objętości na górze i otaczając szersze biodra.

‍Aby dodać objętości górnej części ciała, górna część kombinezonu może być w jaśniejszym kolorze niż spodnie lub może mieć wzory i duże rękawy. Dekolt bez ramiączek odsłania większą część klatki piersiowej, sprawiając, że oko przesuwa się w poprzek, a tym samym wyważa szersze biodra. Najlepsze opcje to ciemniejsze kolory i proste lub rozkloszowane kroje na dole.

Unikaj chudych lub zwężających się dołów, a także głębokich i wąskich dekoltów. Ponadto dolna część kombinezonu powinna przebiegać w dół bioder, więc trzymaj się z dala od wzorów, jasnych kolorów i innych ozdób na nogawkach.

Polecane