Drzewa ozdobne kwitnące do ogrodu

Jednym wspólnym punktem centralnym jest drzewo ozdobne lub kwitnące. Te centralne drzewa są zwykle mniejsze niż standardowe drzewa cieniujące i szczycą się rocznymi kwiatami lub kolorowymi liśćmi, które przyciągają wzrok i rozjaśniają krajobraz.

eastern-redbud
cornus-mas
kousa-dogwood

Większość drzew ozdobnych rośnie tylko do około 25 stóp, więc zapewniają niewielki cień. Ich głównym celem jest dodanie koloru i akcentu. W północnym Illinois jest wiele pięknych drzew ozdobnych, które są bardzo odporne: kwitnące jabłonie, kwitnące derenie, trójkolorowe buki i czereśnia kanadyjska, kwitnąca śliwka, kwitnąca gruszka, głóg i magnolie, a to tylko kilka.

Oto lista naszych ulubionych roślin ozdobnych.

1. Wschodni Redbud

To rodzime drzewo to z pewnością skarb, który można zobaczyć w kwietniowym krajobrazie. Jego purpurowe pąki rozwijają się w eksplozję różowych kwiatów, zanim jeszcze liście pojawią się na drzewie. Z kwiatami i wyjątkowymi liśćmi w kształcie serca roślina ta powinna ozdobić krajobraz każdego. Ładny żółty kolor jesieni.

Wysokość 30 'Szerokość 25′

2. Cornus Mas

Jasnożółte kwiaty wczesną wiosną ustępują miejsca czerwonym kępom jagód w środku lata. Zdecydowanie ulubieniec ptaków. Świetna roślina do stosowania na ekranach, żywopłotach.

Wysokość 20-25 'Szerokość 10′

3. Serviceberry

Serviceberries to wspaniałe rośliny okazy, które dobrze pasują do prawie każdego krajobrazu. Wspaniałe białe kwiaty od wczesnej do połowy wiosny poprzedzają skupiska jagód, które uwielbiają ptaki i które mogą być również używane do ciast. Kolor jesieni to efektowny czerwono-pomarańczowy. Drzewo bez problemów!

Wysokość 20 'Szerokość 15′

4. Kousa Dogwood

To urocze małe drzewko dodaje urody przez cały rok. Białe kwiaty w maju i czerwcu dają efekt drogi mlecznej; fioletowo-szkarłatne jesienne liście nadają intensywnego koloru. Piękny kształt drzewa z poziomymi rozgałęzieniami. Częściowy cień do pełnego słońca. Dereń Satomi Kousa ma wspaniałe wypustki w kolorze różowym do czerwonych, a jesienią wiszące czerwone owoce. Jesienne liście mają czerwono-szkarłatne odcienie.

Wysokość 15-20 'Szerokość 20-25′

5. Drzewo japońskie Lilac

To świetne drzewo na trudne tereny. Oprócz przetrwania w nieidealnych warunkach jest to bardzo efektowne drzewo ozdobne. Kępy pachnących białych kwiatów na tym drzewie mogą osiągać do 12 cali długości i zwykle pojawiają się późną wiosną lub wczesnym latem. Bezproblemowe drzewo!

Wysokość 20 'Szerokość 15′

6. Karłowata lilia koreańska

To wspaniałe drzewo ma mnóstwo pachnących, jasnofioletowych kwiatów wczesną wiosną. Atrakcyjne ciemnozielone liście. Idealne do małych przestrzeni.

Wysokość 3-4 'Szerokość 5-7′

Polecane