Dlaczego powinieneś mieć certyfikat SSL? Sprawdź koniecznie!

Cropped shot of a young businesswoman working late on a digital tablet in an office

Wykradanie danych i inne cyberprzestępstwa nasilają się z roku na rok. Celem cyberprzestępców może stać się tak naprawdę każdy serwis internetowy. Szczególnie cenne są dane użytkowników. Te można chronić dzięki certyfikatowi SSL.

Różne statystyki pokazują, że na świecie popełnianych jest coraz więcej przestępstw związanych z internetem. W tej sytuacji właściciele stron www nie mają wyjścia: muszą wdrażać rozwiązania, które będą chroniły ich witryny internetowe i użytkowników tych witryn. Na początek dobrym krokiem jest zainstalowanie certyfikatu SSL.

Certyfikat SSL a korzyści

Certyfikat SSL jest rozwiązaniem prostym do wdrożenia, ale za to bardzo skutecznym w walce z cyberprzestępcami. Dzięki takiemu zabezpieczeniu można chronić dane, które zostawiają w witrynie jej użytkownicy. To mogą być dane dotyczące logowania, a nawet dane używane przy realizacji płatności online. To również ukłon w kierunku przepisów o RODO. Zgodnie z nimi administrator strony internetowej oraz podmiot, który przetwarza dane, powinni je szyfrować. Certyfikat SSL to prosty sposób na takie szyfrowanie informacji. Kolejna korzyść jest taka, że strona internetowa nie jest oznaczana przez przeglądarki internetowe jako niezabezpieczona, a to zwiększa zaufanie do serwisu. Poza tym Google promuje w swojej wyszukiwarce strony www bezpieczne, używające adresu zaczynającego się od HTTPS.

Kiedy przyda Ci się certyfikat SSL?

Nie jest prawdą, że nie każdy potrzebuje certyfikatu SSL. Dziś to po prostu konieczność, a szczególnie wtedy, gdy prowadzimy sklep internetowy. Szyfrowanie SSL przyda się wszędzie tam, gdzie zbierane i przetwarzane są dane użytkowników. Dotyczy to zarówno danych logowania, jak i danych związanych z transakcjami finansowymi. Certyfikat SSL przyda się także, gdy prowadzi się witrynę firmową, przetwarza się dane na temat zdrowia czy nawet udostępnia się serwer poczty.

Gdzie znajdziesz certyfikaty SSL?

Obecnie nie ma żadnego problemu, żeby znaleźć ofertę certyfikatu SSL. Takie certyfikaty mają w swojej ofercie wszyscy wiarygodni dostawcy usług internetowych, rejestratorzy domen, dostawcy usług hostingowych i inne firmy świadczące usługi związane z internetem. Dzięki temu można znaleźć ofertę certyfikatu, która najbardziej nam odpowiada. Certyfikat SSL wykupuje się na rok, a potem można go przedłużyć. 

Certyfikat SSL to bardzo prosty i bardzo łatwy sposób, żeby zabezpieczyć dane użytkowników bardzo różnych portali. Dzięki takiemu certyfikatowi nie tylko zabezpieczasz się przed cyberatakiem, ale i dajesz znak użytkownikom, iż dbasz o ich bezpieczeństwo.

Polecane