Czy kettle to sposób na efektywniejszy trening?

Kettle to narzędzie do ćwiczeń, które cieszy się coraz większą popularnością. Pozwalają na trening funkcjonalny, który angażuje całe ciało i pomaga budować siłę, a także wytrzymałość.

Czym są kettle?

Kettle, czyli kettlebell, to odważnik wyposażony w specjalny uchwyt. Swoim wyglądem przypomina kulę armatnią. Cechą charakterystyczną kettli jest przesunięty środek ciężkości. To właśnie dlatego stawiając na kettle, można przeprowadzić wyjątkowo efektywny trening siłowo – wytrzymałościowy. Kettle gwarantują wysoką intensywność treningu, angażują dużo siły. Dzięki temu kettle pozwalają na uzyskanie oczekiwanych efektów w znacznie szybszym czasie.

Jakie są zalety treningu z kettlami?

Trening z kettlami – jak każdy rodzaj aktywności fizycznej – przekłada się na poprawienie ogólnej kondycji organizmu. Sprawia, że wszystkie partie mięśni zostają zaangażowane w ćwiczenia. Trenując z kettlami, nie trzeba wykonywać odrębnych ćwiczeń, na uda, ramiona, plecy czy brzuch. Jeśli tylko program treningu zostanie zbudowany odpowiednie, szybko uda się zbudować zarówno siłę, jak i wytrzymałość. Niewątpliwym plusem kettli jest to, że pomagają budować prawidłową postawę ciała i odpowiednią stabilizację. Trzeba jednak pamiętać, że będzie tak tylko wówczas, gdy ćwiczenia będą wykonywane właściwie.

Kettle sprawiają, że podczas treningu spala się znacznie więcej kalorii niż wówczas, gdy ćwiczymy bez nich. Do tego sylwetka jest wspaniale rzeźbiona – ciało po regularnym treningu prezentuje się zdecydowanie lepiej.

Czy kettle odpowiednie są również dla kobiet?

Wiele osób jest przekonanych, że kettle odpowiednie są wyłącznie dla mężczyzn. Tymczasem okazuje się, że sięgać po nie mogą również kobiety. Nie należy przy tym obawiać się, że regularny trening z ich użyciem sprawi, że kobieca sylwetka zacznie przypominać męską. Obciążenie pozwoli zwiększyć liczbę spalanych kalorii, zmniejszyć obwody ciała i wyrzeźbić sylwetkę.

Jakie są rodzaje kettli?

W sprzedaży dostępne są różne rodzaje kettli. Wyróżnia się kettle:

  • winylowe;
  • żeliwne;
  • regulowane;
  • wibracyjne;
  • ergonomiczne.

Kettle winylowe wykonane są z cementu, który został odpowiednio utwardzony, a następnie pokryte specjalną powłoką. W przypadku tych regulowanych istnieje możliwość dokładania obciążenia. W przypadku kettli wibracyjnych udaje się połączyć zalety treningu siłowego z treningiem wibracyjnym.

Czym charakteryzuje się dobry kettle?

Dobre kettle to przede wszystkim te, które zostały solidnie wykonane. Niedopuszczalne jest, aby na powierzchni znajdowały się jakiekolwiek zadziory. Bardzo ważny jest uchwyt. Powinien mieć wielkość dopasowaną do dłoni. Zbyt duży bądź zbyt mały może sprawić, że utrzymanie kettla będzie trudne. Kettle to doskonały sposób na urozmaicenie treningu i uczynienie go bardziej efektywnym. Dzisiaj każdy może kupić odważnik dopasowany do własnych oczekiwań i możliwości finansowych, a następnie rozpocząć trening.

Polecane